Hayır Lokması, İstanbul Lokma Dağıtımı

İstanbul Lokmacı: Lokma Dağıtımı – Lokma İstanbul

İstanbul Hayır Lokması

İstanbul Lokmacı ile Hayır Lokması döktürmek, Hayır Lokması dağımında bulunmak istiyorsanız İstanbul Lokmacı, uygun Lokma döktürme fiyatları ile hizmetinizde. İstanbul’da tüm konumlarda Profesyonel çalışanları, kaliteli işçilik ve Hayra vesile olma anlayışıyla birinci sınıf malzeme ile İstanbul Lokmacı hizmetini vermektedir. İstanbul’da Lokma döktürmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lokma Döktürme

İstanbul’da Nerelerde ve Ne Zaman Hayır Lokması Döküyoruz?

İstanbul’un tüm ilçelerinde, mahallelerinde istediğiniz saatte ve konumda, isterseniz Caminizin önünde Cuma Günü, isterseniz özel gece ve günlerinizde kapınızın önünde, mevlit, kandil, sünnet düğün, Cenaze, kutlama, yıl dönümü ve bir çok sebepten Lokma döktürme ve dağıtım hizmetimiz, Hayır Lokması için özel hazırlanmış Lokma Dağıtım Aracı ile yapılmaktadır.

Hayır Lokması Nedir? Niçin Döktürülür?

Hayır Lokması, geçmişten günümüze gelen ve ikramlarda en çok tercih edilen bir hamur tatlısıdır. Osmanlılarda, Arap ve bir çok bölgede çok kabul görmüş bir ikram çeşididir aynı zamanda. Lezzeti, hafif olması sebebiyle günümüze kadar gelmiş hayır ikramlarında bulunulan, halkın sevdiği lezzettir.

Saray Lokma, İzmir Lokma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Saray Lokma ve İzmir Lokma bir lokma tatlısı çeşididir. Tarihi geçmişi çok eskilere dayanan bir lezzet olmakla birlikte Osmanlı döneminde bile halka en çok ikramda bulunulan ikramların başında gelmektedir. İster sarayda olun isterse evde her zaman tercih edilen hafif bir tatlıdır.

Nasıl yapılır bu Saray Lokma ve İzmir Lokması?

Saray Lokma, hayır lokması ve İzmir lokma aynı şekilde yapılmaktadır sadece şekil itibariyle farklıdır. Hayır Lokması olarak da bilinen bu tatlı çeşidi, un, maya su, şeker ve tuz kullanılarak yoğrulan hamur, kabartılmaya bırakılmasıyla başlar her şey. Dinlendirilmiş kabarmış hamur küçük lokmalara ayrılır ve şekil verilir, yuvarlak ceviz küçük ceviz büyüklüğünde küre şekli verildiğinde Saray Lokma, küçük halka şeklinde yapıldığında İzmir Lokma denir. 

Şekil verilmiş hamur, kızgın bol sıvı yağda çevrilerek kızartılır. Kızartıldıktan sonra şerbetleme işlemine geçilir. Üzerine şerbet dökülerek daha hafif bir lezzet alabileceğiniz gibi daha koyu kıvamdaki sıcak bir şerbetin içine koyularak da yapılmaktadır. Taze yenilmesi tavsiye edilen Lokmalar afiyetle insanların tükettiği tatlıdır. Saray Lokmamız hazır ve afiyet olsun.

Eğer sizde Lokma dağıttırmak bu lezzeti Hayra dönüştürmek istiyorsanız firmamız profesyonel çalışanları ile kaliteli malzeme kullanarak geleneksel lezzeti yaşatmaya ve Lokma dağıtımı geleneğini yaşatmaya devam etmektedir.

Hayır Lokması, Lokma İstanbul ile Daha Lezzetli


İstanbul, Hayır lokması lezzeti ile ünlü bir şehirdir. Lokma, hamur, şeker ve sudan yapılan, kızgın yağda kızartılan bir tatlı türüdür. İstanbul’da lokma tatlısı, genellikle hayır lokması olarak dağıtılır. Hayır lokması, ölüm, hastalık, sünnet, mevlit gibi vesilelerle dağıtılır.

İstanbul’da lokma tatlısı yapan birçok lokmacı bulunmaktadır. Bu lokmacılarda, geleneksel lokmanın yanı sıra, farklı çeşitlerde lokma tatlısı da bulmak mümkündür. Örneğin, çikolatalı lokma, fıstıklı lokma, meyveli lokma gibi.

İstanbul’da lokma lezzetini deneyimlemek için, şehrin birçok yerinde bulunan lokmacılara gidebilirsiniz. Ayrıca, İstanbul’da düzenlenen lokma tatlısı festivallerine de katılabilirsiniz. Bu festivallerde, lokma tatlısı yapan ustaların yarışmaları, lokma tatlısının yapılışı ile ilgili eğitimler, lokma tatlısının farklı çeşitlerinin sunulması gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

İstanbul Hayır Lokması ile Lokmacı Arabası Kiralama

İstanbul Hayır Lokması olarak, hayır lokması döktürmek isteyen hayır sahipleri için İstanbul’un tüm ilçelerine, sokaklarına, caddelerine, meydanlarına ve cami avlularında modern dizayn edilmiş, lokmacı arabamız ile lokma dağıtımı yapıyoruz. Lokmacı arabası ile taze şekilde hazırladığımız çıtır İzmir lokmasını istediğiniz adres ve konumda taze bir şeklide döküp dağıtıyoruz.